12 grudnia 2013

Czym się kierować przy kupnie mebli do biura?

Średnio więcej niż połowę dorosłego życia spędzamy w pracy. Pracować można w różnych miejscach i zajmując przeróżne stanowiska, jednak najwięcej osób pozostaje zatrudnionych w sektorze biurowym. W związku z tym biuro jest miejscem, w którym spędzają najwięcej czasu. Powinno być więc urządzone tak, by ten czas wykorzystywany był jak najefektywniej.

Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia miejsca pracy biurowej należy do pracodawcy. Powinien zadbać on przede wszystkim o użyteczność wyposażenia biurowego, wygodę i estetykę, która to miejsce ma charakteryzować. Meble biurowe to podstawa wyposażenia biura. I nieważne, czy biuro jest jednoosobowe, czy pracuje w nim kilka, a nawet kilkanaście osób.

Głównym kryterium wyboru mebli jest zawsze korzystna cena produktu w stosunku do jakości, w jakiej został wykonany. Meble biurowe w większości firm są najbardziej klasycznymi przykładami produktów meblowych, jednak nie zawsze. Polityka firmowa nieraz tworzy obraz całościowy marki i chcąc być utożsamianym z produktami najwyższej jakości, zapewniają najwyższą jakość również swoim pracownikom.

Jakie meble muszą być na pewno? Funkcjonalne. Dopasowane gabarytowo do osób, które mają stanowiska biurowe obejmować. Można zastanowić się nad kupnem biurka z regulowaną wysokością blatu. Ale jeśli nie myślimy o takich nowoczesnych rozwiązaniach, najlepiej, by w skład mebli wchodziły regulowane wysokościowo krzesła, które zapewnią komfort pracy. Biurko to najważniejszy element wyposażenia każdego biura. Przy zakupie warto wybierać takie, które są ergonomiczne i na tyle duże, by pomieścić podstawowe narzędzia pracy (komputer, telefon), by było miejsce na dokumenty i pozostawała wciąż wolna przestrzeń.

Duże firmy kupując meble często decydują się na rozwiązania modułowe. Korzyść jest z nich przede wszystkim taka, że w razie znudzenia wystrojem, można go dość łatwo przearanżować, nadając pomieszczeniu świeżego charakteru bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Ergonomiczność jest często poszukiwanym kryterium zakupowym. Ceni się produkty meblowe, które są dobrze wykonane, z solidnych i trwałych materiałów, a ich cena nie jest zawyżona. Kryterium to jest głównym wyznacznikiem rozważań zakupowych dotyczących mebli w ogóle. Dotyczy nie tylko biurek, szaf i szafek, ale i krzeseł. Te mają być przede wszystkim wygodne. Najlepiej z zagłówkami i podłokietnikami. Powinny być wykonane z trwałych, solidnych materiałów i dobrych obić. Najlepiej, by były obrotowe, co ułatwi pracę osobom, które mimo pracy biurowej, są w ciągłym ruchu.

Jednym słowem, wybierając meble do biura trzeba oceniać ich funkcjonalność. Bez tego nie zbudujemy biura z sukcesem.